Çamçeşme Mah. Muhtar Adayı Zafer Aydın Röportaj

25 Şubat 2014 Salı, 18:39

Medya Pendik : Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Çamçeşme Mahallesi Muhtar Adayı Zafer AYDIN : 1963 yılında Erzurum’da doğdum. 1977 yılından beri Çamçeşme Mahallesi’nde oturuyorum. 2009 yılına kadar inşaat taşeronluğu yaparak emekli oldum. 2002 yılında kurduğum Erzurum İli Pazaryolu İlçesi Gölyanı Köyü Derneği’nin başkanlığını halen yürütmekteyim. İSPADER Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüketiciler Birliği üyeliğim halen devam etmektedir. Pendik Belediyesi Sivil Toplum Okulu eğitimlerine devam ederek sivil aktivistliğin olması gereken yönünü öğrendim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Medya Pendik : Neden Muhtar Adayı oldunuz?

Çamçeşme Mahallesi Muhtar Adayı Zafer AYDIN : Kaynarca muhitinin en eski hallerini bilen birisi olarak şunu söyleyebilirim; Kaynarca dediğimiz zaman Çamçeşme bölgesi vardı. En yoğun ve işlek noktalar Çamçeşme içinde idi. Ancak şimdi baktığımızda, Çevre mahallelerin ticaret, ulaşım, kültür, mimari noktalarda hızla geliştiği ve cazibe merkezi olduğu; Çamçeşme sakinlerinin ticaret veya toplu taşıma için mahalle değiştirmesi gerektiği görülüyor. Biz mahallemiz ile kamu kurumları arasında köprü olup gerekli yatırımların yapılmasını sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar bu niyet sergilenemediği için Çamçeşme’yi tekrar ihya etmek adına çevreden gelen baskılarla birlikte bu göreve talip oldum.

Medya Pendik : Nasıl bir muhtar olacaksınız?

Çamçeşme Mahallesi Muhtar Adayı Zafer AYDIN : Muhtarlık ilmühaber verme veya yardım listesi hazırlama merkezi değil, hizmet merkezi olmalıdır.

Şahsım olarak bugün dahi hemşehrimiz olmasa dahi herkesin yardım talebine koşan; insan ayrımı yapmadan birşeyler yapmaya devam ediyorum. Mahallelinin devlet ile muhatap olduğu ilk merci muhtarlıktır. Devletin sıcaklığını ve koruyuculuğunu bu aşamada göstermek gerekir. Mahalle halkına ağzımızı değil, kulaklarımızı ve mahalleye de gözümüzü açarak hizmet etmek niyetindeyim.

Muhtarlık, koltukta oturmakla değil, mahallenin her bir sokağını gezerek; yol, çöp, imar, ulaşım ve benzeri tüm hususlarda eksikleri ajandamıza yazıp yetkili mercilere taşımak istiyoruz.

Telefonumuz bugün itibariyle tüm seçmenimizle paylaşılmış durumdadır. Her hangi bir sıkıntıları olduğu takdirde bana ulaşmaları mümkün olacaktır.

Ayrıca tüm azalarımız ile interaktif bir mahalle yönetimi sağlamakla belki bir ilki gerçekleştireceğiz.

Medya Pendik : Mahalle Sorunlarınıza Ne gibi Çözümler düşünüyorsunuz ?

Çamçeşme Mahallesi Muhtar Adayı Zafer AYDIN : Şehirler canlı varlıktır. Yenilenmeye, bakıma, gelişime ihtiyacı vardır. Dış dünya bu kadar hızlı gelişirken mahallemizin tatil köyü gibi amaçsız, birbirini tanımayan insanlardan oluşmasını engellemek gerekir. Tüm sakinlerinin gelişmelere paralel olarak sosyal, kültürel, ekonomik ihtiyaçlarını takip edip, devlet imkanlarını bölgemize kanalize etmemiz gerekir.

* Bu bağlamda bir kültür merkezi yaptırmak niyetindeyiz.

* Gençlerin enerjisini güzel projelere kanalize edecek dernek bazlı yapılanmalar sağlamak istiyoruz.

* Mahallemizde bir otobüs durağı olmadığı için yolcular sınır değiştirmek zorunda kalıyor; dolayısı ile E-5 ten geçen otobüsler için mahallemizde bir durak yaptırma talebimiz var; projemiz de hazır.

* İstanbul’da oturduğu halde İstanbullu olamamanın sıkıntısını giderecek şekilde şehirlilik kültürü kazandıracağız.

* Belediye, Kaymakamlık ve diğer kamu kurumları ile mahalle arasında köprü olacağız ve Çamçeşme halkının devlet nimetlerinden yararlanmasını sağlayacağız.

Medya Pendik : Son olarak seçmene vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Çamçeşme Mahallesi Muhtar Adayı Zafer AYDIN : Muhtarlık seçimlerinde “kim olursa olsun” mantığı ile oy kullanılıyor. Tüm köy ve mahallelerde aday tercihinin doğru yapılması halinde ve herkesin oy kullanması halinde yaşadığımız çevrenin daha da güzelleşeceğini düşünüyorum. Seçimlerin ülkemiz ve mahallemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Medya Pendik : Teşekkür Ederiz.Başarılar dileriz..

 

– Röportaj yapmak isteyen okuyucularımız, aday adaylarımız, işletme sahiplerimiz bilgi almak için ve diğer sorularınız için info@medyapendik.com adresinden bize ulaşabilirsiniz..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri