Girişimci Kadınlara Yeni Eğitimler

29 Mart 2018 Perşembe, 00:41

Pendikli kadınları iş sahibi yapmak üzere üç yıl önce başlatılan “Sektör İhtiyacı Odaklı Kalifiye Eleman Yetiştirilmesi ve Kadın İstihdamı”  Projesine yeni eğitimler eklendi. İstanbul Kalkınma Ajansı desteğindeki proje, Pendik Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülüyor.

18-40 yaş arası kadınlara yönelik projede hukuk, mali müşavirlik, inşaat ve ticaret-pazarlama olmak üzere 4 ana sektör için yönetici asistanlığı eğitimi verilmişti. İstanbul Kalkınma Ajansı hibesiyle Pendik Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “Sektör İhtiyacı Odaklı Kalifiye Eleman Yetiştirilmesi ve Kadın İstihdamı; Saha Çalışması Pendik” Projesinde yeni bir aşamaya geçildi. “Kadınlar İş Buluyor” konseptiyle Pendik ilçe sınırları içinde ikamet eden kadın girişimcilerin önünü açan bu projede yeni eğitimler projenin web sitesi olan www.kadinlarisbuluyor.net portalında yayınlanmaya başlandı.

Projeye dahil olan kadın girişimcilerin portal üyeliğiyle ücretsiz olarak alabilecekleri yeni eğitimlerin içerikleri Girişimcilik ve İnovasyon başlığı altında; “Fikir Geliştirme”, “Finansal Planlama”, “İş Uygulamaları”,  “Pazarlama ve Medya Kullanımı” derslerinden oluşuyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri