İflasın Eşiğinde 20 Trilyon Çöpe Gidecek

03 Aralık 2015 Perşembe, 19:14

İflasın Eşiğinde 20 trilyon çöpe gidecek..

Kartal Belediyesi son yapılan Belediye Meclis toplantısında belirtildiği üzere,Kartal Belediyesinin iştirak şirketleri gelinen noktada resmen olmasa da sermaye arttırımları ve CHP.li Kartal Belediye Meclis üyelerinin belirttiği üzere kötü yönetim,hesapsız yatırımlar ve Kartal dışında yapılan kişisel çıkar ve düşüncelerin eseri yapılan yatırımlar nedeni ile iflas etmiş durumdalar.

2009 yılında yaklaşık 4 milyon(trilyon) Tl.ile devralınan Belediye Aralık ayı itibariyle yaklaşık olarak 263 Milyon(trilyon) lira gibi bir borç batağına saplanmış durumda.Konuyla ilgili danıştığımız ilgili kişilerin,böyle giderse Kartal Belediyesinin de iflasın eşiğine gelebileceği endişelerini dile getiriyorlar.

Kartal Belediyesi Başkanı Dr.Altınok Öz 6 yılda Kartal Belediyesinin gömdüğü borç batağının yanı sıra Kartal’ı bir Ticaret Merkezi haline getirmek yerine Nevşehir ( kendi memleketi ) ve Adalar gibi şehrin dışına yaptığı yatırımlar ile mevcut Ticaret yollarının yönlerine de Kartal’ın dışına çevirmiş, Kartal esnafını da Belediye İştirakleri gibi (Karyapsan-Katusaş) iflasın eşiğine getirdiği görülmektedir.

ESNAF GİBİ HALKI DA CEZALANDIRIYOR

CHP.li Dr. Altınok Öz’ün son 6 yılda Kartal esnafını Ticari olarak cezalandırdığı yetmediği gibi  Kartal Halkını ve dolayısıyla göz bebeğimiz gençlerimizi de cezalandırmayı kafaya koymuş olduğu görülmektedir.

Kartal’ın gençleri de Vatani görevlerini yapmak için ilk gittikleri hemen yanı başlarındaki Kartal Askerlik şubesini sürgüne göndermek suretiyle Kartal’lı gençleri de cezalandırmaktadır.

Daha önce çevre İlçelerin Asker adayı gençleri Askerlik işlemleri için Kartal’da bulunan askerlik şubelerine, Kartal’a gelirken, şimdi adeta kişisel bir takım çıkar ve rovanşist yaklaşımlarla kendisinden önceki Belediye Başkanı Ak Partili Arif Dağlar zamanında yaptırılan, Kartal Meydanındaki Belediye hizmet binasını yıkmak suretiyle Kartal’lı gençleri Maltepe ilçesine sürgüne göndermeyi istemektedir.

Son 6 yılda gelinen noktada Kartal Belediyesi Kartal’ı bir Ticaret Merkezi haline getirmek yerine tüm yatırımları  Kartal dışına yapmak suret ile, kartal adeta terk edilmiş bir köy haline getirildi.

DERNEKLER KALSIN ASKERLİK ŞUBESİ SÜRGÜNE GİTSİN

Rovanşist yaklaşımlar ve kişisel egoların tatmini adına yıkılmak istenen ve Arif Dağlar zamanında yapılan binayı yıkma bahanesi ile Kartal Askerlik Şubesini Maltepe’ye adete Kartal Gençleri ile birlikte sürgüne göndermeyi düşünen Kartal Belediyesi aynı yaklaşımı Dernekler ve spor kulüpleri için neden düşünmüyor.20 Milyon liraya mal olmuş Belediye hizmet binasını yıkmayı düşünen Kartal Belediyesi,binada da bulunan Dernek ve Spor kulüpleri ile 2018 yılına kadar kalabileceklerine dair sözleşmeleri bulunduğu iddia edilmektedir.

Haber : Müslim İNAN

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri