Pendik Belediyesi, bisikletli hayat için yeni bir adım attı.

03 Nisan 2018 Salı, 19:29

İlçede bisiklet yolu ağı için hazırlıklarını sürdüren Pendik Belediyesi, bisikletli hayat için yeni bir adım attı. Belediye, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla pilot bölge seçilen dört mahallede öğrencilere eğitim vermeye başladı.

Pendik Belediyesi, ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla büyük hareket başlattı. İlçenin 4 mahallesinde toplam uzunluğu 30 kilometreyi bulan yeni bisiklet yolu ağı için hazırlıklarını sürdüren belediye, bir yandan da kullanımını teşvik edecek uygulamalar geliştiriyor. Gelecek kuşakları pedallı ulaşım aracıyla tanıştırmak için okullarda bisiklet eğitimleri vermeye başladı.

İlk etapta 11 lise ve ortaokulundan 20’şer öğrenci ve öğretmene toplam 80 dakika teorik ve uygulamalı eğitim veriliyor. Teorik eğitimde bisiklet ve güvenlik ekipmanıyla trafik kuralları öğretiliyor. Uygulamalı eğitim, okul bahçesi ve Çamlık Mahallesi’nde yaklaşık 1.000 metrelik parkurda yapılıyor. Uzman antrenörler tarafından verilen eğitimlerin daha sonra tüm okullara yönelik yapılması planlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri