Pendik yatırımcılarından büyük rağbet görüyor.

29 Temmuz 2018 Pazar, 04:05
İstanbul”un yüz ölçümü  bakımından en büyük ilçelerinden biri olan Pendik hızla gelişmeye devam ediyor. Pendik, gerek yabancı yatırımcılardan gerekse de yerli yatırımcılarından büyük rağbet görüyor. Pendik”in büyümesi ve gelişmesine dikkat çeken Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, bölgenin avantajları hakkında basını bilgilendirdi.

Murat Özdemir, gayrimenkul, konut analizcisi Endeksa verilerine dayanarak Pendik”te son 5 yılda fiyat artışının yaklaşık yüzde 77 seviyesinde olduğunu ifade etti. Özdemir, bölgenin kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer aldığını ve önümüzdeki yıllarda gelişimini sürdürerek değerini daha da yükselteceğini ifade etti. Ayrıca Özdemir, Pendik”in ulaşım avantajlarının yanı sıra bölgeye yeşilin hakim olduğunu ve bölgenin elit üst düzey yöneticiler tarafından tercih edildiğini ifade etti.

Nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul”un en büyük ilçeleri arasında yer alan Pendik, son yıllarda hem yerli hem de yabancı gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi haline geldi. Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa”nın verilerine göre Pendik”te konut yatırımının geri dönüş süresinin 22 yıl olduğuna ve son 5 yılda fiyat artışının yaklaşık yüzde 77 seviyesinde seyrettiğine dikkat çeken Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, Pendik bölgesinin avantajları hakkında açıklamalarda bulundu. Pendik”in merkezi lokasyonu, sahil şeridine sahip oluşu ve sunduğu yüksek standartlarda yaşam kalitesi ile İstanbul gibi kalabalık ve trafik sıkıntısının yoğun olduğu bir şehirde yaşamı kolaylaştırdığını belirten Özdemir, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hızla yenilendiğine ve önümüzdeki yıllarda gelişimini sürdürerek değerini daha da yükselteceğine dikkat çekti.

Murat Özdemir; “Pendik, kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı, E5, TEM otoyolu, yüksek hızlı tren, İDO Pendik Terminali ve Kadıköy-Pendik metrosunun yanı sıra Yavuz Sultan Selim Köprüsü”ne olan yakınlığıyla da konut yatırımı için en cazip bölgelerinden biri haline dönüştü” dedi.

Elit ve kaliteli bir yaşam merkezi olan Pendik”in geniş yeşil alanlara sahip olduğunu ifade eden Özdemir, ayrıca Pendik”in İstanbul”un en büyük su kaynaklarından biri olarak bilinen Ömerli Barajı”nı da bünyesinde barındırdığını belirtti. Ulaşımın yanı sıra birçok AVM, eğitim kurumu, kamu kurumu, Teknopark ve hastanenin yanı başında yer alan Pendik”in, yatırım merkezi haline geldiğini ifade eden Özdemir; bölgenin pilotlar, hostesler, avukatlar, öğretim görevlileri ve kurumsal şirketlerin genel merkezlerini taşımasıyla da orta ve üst düzey yöneticiler tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri