Pendik’te Okul Önlerinde Denetim Yapıldı

28 Mart 2018 Çarşamba, 23:09
Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Mobil Okul Timleri tarafından ilçe genelindeki okulların çevrelerinde denetim yapıldı.Polis ekiplerince okullar ve çevresinde gerçekleştirilen asayiş narkotik uygulamasında çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirilirken çok sayıda aranan şahıs da yakalandı

Okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen uygulama kapsamında, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulaması yapılırken, okul servisleri ve okul çevrelerindeki kafeteryalar denetlendi. Durdurulan araçların bagaj kısımları da narkotik dedektör köpeklerinin desteğiyle arandı.

Pendik Sülüntepe Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde bulunan Fatma Gözen Eralp ilkokulu ve ortaokulunun önünde “Okullar ve çevresinde asayiş ve narkotik uygulaması” gerçekleştirildi. Uygulamaya Pendik İlçe emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Ekipleri, Narkotik Şubeye bağlı köpekli ekipler ve mobil okul timlerine bağlı ekipler katıldı. Uygulama kapsamında okul çevresi aranırken şüpheli görülen araçlar ve şahıslar durduruldu. Araçlar narkotik köpekleri yardımıyla didik didik aranırken şahıslara GBT sorgusu yapıldı.

Yapılan uygulamada çok sayıda ruhsatsız silah ve yaklaşık 40 karton kaçak sigara ele geçirilirken aranan çok sayıda şahıs da yakalandı.

Uygulama kapsamında, çok sayıda ruhsatsız tabanca ile bir miktar kaçak sigara ele geçirildiği, bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Uygulamaların eğitim öğretim dönemi sonuna kadar düzenli sürdürüleceği bildirildi.

İlkokul Önünde Yapılan Asayiş Uygulamasında Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi, System.String[]

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
sanalbasin.com üyesidir
Yandex.Metrica
Pendik Haber Ajansı Tasarım ve Programlama: Pendik Medya Tanıtım Yayıncılık ve Web Tasarım Hizmetleri